TV Nova - Co je na ní, promerlina, tak úžasného?

10. května 2010 v 16:53 | Hoody ^^ |  Téma týdne
Není nova jako nova. No ano, opravdu neexistuje jen TV Nova. Pojem nova se objevuje i v astronomii a astrologii, což by těm chytřejším z vás třeba i mohlo dojít ^^
Já jsem se přesto rozhodla sepsat jakousi úvahu na téma TV Nova, poněvadž na tenhle kanál mám poněkud negativní názor, tudíž mám i o čem psát. A ano, klidně si mě na konci textu ukamenujte.


Jako malá jsem se na Nově koukala na Kačera Donalda, Pokémony, a tak podobně. Znáte to - v televizi běží pohádky, honem, musím vstávat! Co o to, že je teprve půl sedmé! Přece si nenechám ujít příběhy Čipa a Dejla!
Po sledování pohádek přišlo období, kdy se má osoba čas od času zbláznila do nějakého toho seriálu typu Kobra 11 nebo Lost, dokonce jsem jeden čas sledovala i Ordinaci (to teda dneska nechápu a snad se za to i stydím, brrr!).
Ale pak? Na TV Nova začali dávat stále stupidnější a stupidnější pořady, jako je například nekonečná Ulice. I filmy začínaly být pitomé. To asi jak čas plynul a mě přibývalo na rozumu (nicméně netvrdím, že jsem nějaký extra rozumný a chytrý člověk). Tak nějak mi začalo docházet, jak je celá TV Nova vlastně pitomá. Proč tam cpou kraviny jako je Ulice a Ordinace? Proč místo toho čas od času nedají nějaký zajímavý dokument? Člověk by se alespoň něco dozvěděl.
A že se diváci mohou dozvědět něco z Televizních novin? Ale kuš! Co vám to napovídali? Vždyť tam jde přece jen o to, aby moderátoři vypadali dobře a aby občas prohlásili nějakou tu zábavnou hlášku. Hlavně, že jim při počasí za moderátorkou trylkují ptáčci, ale aby se člověk dozvěděl něco víc, než jsou jen pitomé stupně Celsia, to ne, to nehrozí. A borec na konec? No, ten nám taky hodně přidá na znalostech. Televizní noviny jsou zkrátka zábavná šou a zřejmě nemají v popisu práce předat divákům nějaké zásadní informace. Vůbec se nedají srovnávat s Událostmi na ČT1. Kam se Nova hrabe na ČT1? Pche.
TV Nova asi tak nějak způsobila to, že televizi raději zapínám jen o víkendu na ČT1, když dávají Robina, nebo na nějaký ten dokument. A je to tak mnohem lepší.
Když se tak nad tím vším zamyslím, tak mě ihned napadne "Kam až vlastně sahá stupidita některých lidí?" He, těžko říct.
A proč vlastně všichni sledujete Novu? Pro zábavu? A není lepší zábava raději otevřít nějakou dobrou knížku a číst si? Tam alespoň máte jistotu, že vás nikdo úmyslně nebude vodit za nos, aby z toho vycucal nějaké peníze.
A pořád si kladu otázku, jak se vlastně lidé mohou na Novu dívat, mají-li alespoň trochu rozumu? Hlava mi to nebere. Ale asi většina lidí potřebuje nějaký čas, jako jsem ho potřebovala já, aby zjistili, jak je Nova šíleně stupidní.
Jasně, občas tam opravdu dávají dobrý film, ale stejně... Proč ho ruší 15ti minutovýma reklamama? Zase jen kvůli penězům. I když pokud si chce člověk odfrknout od každodenního shonu a stresu, proč ne. Tohle mu Nova bezpečně dovoluje.
A víte vůbec o tom, že úplně ty nejlepší filmy, které na vás zanechají nějaký (skutečný) dojem, vysílá právě ČT1 a ČT2? Zkuste to někdy. Zkuste vyměnit Ulici za Říši zvířat. Uvidíte, kolik se dozvíte zajímavostí. A věřte mi, že je mnohem lepší ohromit někoho znalostmi o zvířatech než znalostech vztahů z Ulice.

Tak hurá, směle do toho kamenování! Já stejně svůj názor nezměním ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 10. května 2010 v 17:12 | Reagovat

Jo, vesměs souhlasím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.