Víra

21. dubna 2010 v 22:08 | Hoody ^^ |  Téma týdne
Téma tohoto týdne je víra. Tady je mé zamyšlení :-)


Co je to vlastně víra? Pro mnohé je to způsob života, pro jiné podivínství. Pro mě to je něco, co mi nikdo nemůže sebrat ani vymluvit, zároveň to nikomu nevnucuji. Věřím ve spoustu věcí. Které věci to jsou, co vím jen já a dál to posílat nebudu.
Když se řekne slovo víra, většině lidí se vybaví víra v nějakého boha. Každý však může věřit v něco jiného. Někdo věří v nadpřirozené bytosti, mimozemšťany, jiný zase v lepší zítřky či v konec světa. Myslím, že každý v něco věří, ne všichni však mají víru pevnou a ustálenou. Řekla bych, že nejdůležitější je věřit v sebe samého. Mít sebevědomí. Věřit, že zvládnu určité pekelné situace a těžká rozhodnutí. To je důležité, plus mít pevnou vůli.
Každý, kdo v něco věří, by měl být tolerantní k ostatním. Neměl by jim nutit svou víru, jako to dělají různí "poslové Boha", nutící lidi, aby se obrátili na jejich víru. Ne, víra přece není žádná komerční záležitost. Nedá se koupit ani prodat, ba dokonce ani ovlivnit. Kdo věří, ten věří a nikdo mu jeho víru nevymluví. Kdo nevěří a nechce věřit se za peníze nestane věřícím. Ano, třeba vstoupí do nějakého řádu, bude prohlašovat, že věří v to a to a bude se pokojně usmívat na kolemjdoucí a chovat se tak, jaký ve skutečnosti není. Věří ale skutečně? Ne. Jde jen o peníze.
Víra je ovšem někdy pěkná mrcha, když to tak nazvu. Kvůli ní totiž začínají mnohé války a boje. Je to přesně o tom, co jsem už zmínila v minulém odstavci - kdyby se lidé tolerovali věřící a naopak, k žádným krveprolitím by nedocházelo. Vždyť o válkách, které vznikly kvůli rozporům o víře, se učíme i v dějepise.

To je vše na téma víra.
Vaše Hoody ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.