Jonas - Životopis

15. dubna 2010 v 14:26 | Hoody ^^
Jonas

Jonasův životopis

Jonas Armstrong se narodil 1. ledna 1981 v irském Dublinu jako první dítě v Novém roce, ale vyrůstal v Lytham St. Anne v Anglii. Dětství trávil se svými mladšími sourozenci - bratrem, také herecem, a sestrou. Navštěvoval Arnold School v Blackpoolu, kde se také stal členem herecké skupiny In Yer Space, s níž si zahrál například v divadelních hrách Not About Heroes a A View Fron The Bridge.

Jonas maturoval na Královské akademii umění ( RADA ) v roce 2003. Už tam Jonas vynikal schopností předstírat boj, tenis nebo hru na klavír. V letech 2003 - 2005 se Jonas objevil v mnoha divadelních hrách po celé Británii, včetně slavného Shakespearova divadla the Old Vic, kde si zahrál také Henryho ve hře The Skin Of Our Teeth nebo roli Anthonyho Millingtona v seriálu Teachers.

V roce 2005 se objevil v dramatickém seriálu The Ghost Squad, kde po boku hereček Emmy Fiedingové a Elaine Cassidyové ztvárnil roli Peta Maitlanda.

Rok 2006 pak znamenal v Jonasově herecké kariéře obrovský zlom. V prosinci se objevil v televizní kriminálce Losing Geema, kde se představil v roli Steva. Zatím životní role ale přišla už v říjnu 2006 - to dostal Jonas hlaní roli v britském seriálu BBC Robin Hood.

Při natáčení se setkal s velkými postavami britské herecké scény jako Keith Allen nebo Richard Armitage. Potkal také mladou herečku Lucy Griffiths, s níž vytvořil ústřední seriálovou dvojici. Ač seriál u kritiků příliš neuspěl, Jonas si rolí Robina získal srdce mnoha dívek a žen.

V roce 2008 pak Jonas natáčel horor Book Of Bloods, datum premiéry však zatím není známo. Po jeho boku se ve filmu objeví i Sophie Ward nebo Doug Bradley.

Zdroj: osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.