1x01 - Hodláte se s tím smířit? (Will you tolerate this?)

30. dubna 2010 v 20:02 | Hoody ^^ |  1. řada
Robin Hood Hodláte se s tím smířit? Robin Hood Hodláte se s tím smířit? Robin Hood Hodláte se s tím smířit? Robin Hood Hodláte se s tím smířit?


Poprvé se setkáváme s Allanem, který loví v Sherwoodu vysokou zvěř. Je však přistižen šerifovými vojáky a má být potrestán useknutím prstu. Objevuje se však Robin, který za pomoci svého věrného Muche Allana zachrání. Robin s Muchem jsou právě na cestě do Locksley, kvůli vidině pečeného vepřového se však zastaví u tkalce. Zatímco Much tvrdě dře, aby si nějaké to sousto vypracoval, Robina svede tkalcova dcera Sára a jsou tkalcem přistiženi, jak se líbají. Much s Robinem tedy prchají.
Druhý den konečně přichází do Locksley. Jakmile však do vesnice vejdou, okamžitě je jim jasné, že něco není v pořádku. Vesničané před nimi se strachem v očích prchají a ukrývají se ve svých domech. Robin potká svého přítele Dana Scarletta, od kterého se dozví, že Locksley nyní spravuje Guy z Gisboru a že Nottingham má nového šerifa. Netrvá dlouho a zmíněný správce vesnice přijíždí zjistit, kdo ukradl ze skladu 12 pytlů s moukou. Nikdo se nepřizná, Gisborn tedy vesničanům vyhrožuje a chce odvést jednoho podezřelého chlapce. V tu chvíli vystoupí z davu Robin a Gisbornovi oznámí, že právě on, hrabě z Huntingdonu, je majitelem panství Locksley, přebírá tedy zpět svou moc. Vesničané se mu klaní.
Po Gisbornově odjezdu se Robin s Muchem vrací do Robinova domu, kde na ně čekají poddaní. Much si dopřeje krátkou koupel a několik soust pečeně, Robin už však opět jedná a rozhodne se vyrazit do Knighton Hallu, kde žije bývalý šerif. Sir Edward s jeho dcerou Marian však Robina posílají pryč.
Robin a Much se vrací do vesnice. Vesničané jsou spokojení, najedli se z Robinových zásob, jak nakázal. Robin potkává Dana Scarletta, který se mu svěřuje s tím, že jeho synové byli odvezeni do Nottinghamu, neboť jejich komplic prozradil, že společně ukradli pytle mouky. Robin se tedy vydává do Nottinghamu vyřešit onen problém.
Mezitím Gisborn oznamuje šerifovi, že se Robin, hrabě z Huntingdonu, vrátil. Šerif se Gisbornovi vysmívá, že se nechal z vesnice vyhnat, Gisborn však namítá, že Locksley Robinovi stále náleží. Šerif ho uklidňuje, že vesnice bude do měsíce opět pod jeho správou.
Robin přichází na zasedání šlechticů, kde právě šerif vybírá peníze pro krále Richarda. Robin se poprvé dostává do potyčky s šerifem, prozatím je to však pouze potyčka slovní.
Když Robin odchází, zastaví ho Marian a sděluje mu, že se sir Edward domnívá, že by ho Robin měl navštívit. Robin využije příležitosti a laškuje s Marian, ke které stále něco cítí, ačkoliv byl dlouhou dobu pryč.
Robin vstupuje do kobek, aby si promluvil se Scarlettovými syny. Zjišťujeme, že ve vězení se nachází i Allan.
Robin se dostaví na slavnost na jeho přivítání. Tam se pokouší umluvit šerifa, aby zrušil popravu, která čeká provinilce z jeho vesnice i Allana. Místo toho mu však šerif sděluje, že sám Robin bude popravu vést. Robin odmítá, šerif však nemá v plánu o tom dál diskutovat. Gisborn odsud odchází s Marian, což Robina nepochybně ranilo.
O půlnoci přichází k bývalému šerifovi. Sir Edward seznamuje Robina se situací okolo nového Nottinghamského šerifa, radí Robinovi co a jak. Marian s otcem mu poradí, aby se nevzpíral a vykonal popravu, nebo se bude muset rozloučit se svým panstvím a dost možná i životem.
Když Robin druhý den přichází vyřknout rozsudek, vesničané na něj plivou a nazývají ho vrahem. Aby Robin nemohl použít žádnou lež, šerif drží pod palcem Muche a vyhrožuje Robinovi Muchovou smrtí. Robin tedy začíná číst rozsudek.
Všem čtyřem provinilcům jsou nasazeny oprátky.
Přichází jakýsi kněz se správou, že provinilci vstoupili k církvi a stali se novici. Jsou tedy pod ochranou církve a nemohou být oběšeni, šerif tomu ale nevěří a provinilci stejně visí. Robin nehodlá nechat Scarlettovy syny zemřít, a tak přepadne lučištníka stojícího kousek od něj, propůjčí si jeho luk a přestřelí lana šibenic. Provinilci jsou volní. Na hradbách se zatím šerifovy stráže chystají schodit Muche dolů. Robin však jedním zkušeným vrhem meče oba omráčí a i Much je nyní volný. Na neozbrojeného Robina míří šerifův lučištník a je připraven pustit šíp. Vtom zasáhne Marian, která šikovně hozenou sponou z vlasů lučištníka zneškodní. Robin, Much i provinilci prchají z Nottinghamu. Všichni se ukryjí v Sherwoodském lese, večer se objevuje Malý John a jeho tlupa. Tohle je přece jejich les!

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek


Hlášky:

(Robin s Muchem míří do Locksley)
Much: Nemůžu se dočkat. Přímo mi to připomíná jednu písničku.
Robin: Né! Žádný zpěv. Rozhodně žádný zpěv!
Much: Byla by to veselá písnička.
Robin: A taky by to byla tragédie. Tragédie pro tebe. Žes přežil Turky a dostal se na pár mil od Locksley jen proto, aby tě zabil tvůj vlastní pán!
Much: Ty máš hrozný štěstí, že mě jen tak něco neurazí.


Robin: Marian, to jsem já, Robin.
Marian: Gratuluju. Odejdi.


(Edward a Marian zabouchnou Robinovi před nosem)
Robin: Zajímavé.
Much: Zajímavé? Je to neuvěřitelné! Vždycky se k nám choval jako k vlastním!
Robin: Ještě se nevdala.
Much: Ále! A já myslel, že jsme přijeli za starým šerifem.
Robin: Vždyť ano.
Much: Pane!


Much: Lučištníci, pane! Co budeme dělat?
Robin: Dáme jim něco, na co si můžou zastřílet.


Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázekKopírujte se zdrojem!!!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MiiRa MiiRa | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 12:05 | Reagovat

Pravdu díš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.